Invite (8.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: None
hi: कोई नहीं

en: Test
hi: परीक्षण

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Role
hi: भूमिका

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Invite
hi: आमंत्रित करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Joined
hi: में शामिल हुए

en: UUID
hi: युयुआइङी
