Invite (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: None
it: Nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Role
it: Ruolo

en: Expiration
it: Scadenza

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Editable subject
it: Oggetto modificabile

en: Choose whether users should be able to customize the subject.
it: Scegli se gli utenti potrebbero essere in grado di personalizzare l'oggetto.

en: Invite
it: Invita

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Joined
it: Iscritto

en: Data
it: Dati
