Invite (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (19 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: None
ja: なし

en: Test
ja: テスト

en: Settings
ja: 設定

en: Email
ja: メール

en: Created
ja: 作成

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Role
ja: 役割

en: Email subject
ja: 件名

en: Expiration
ja: 有効期限

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Editable subject
ja: 件名を編集可能

en: Choose whether users should be able to customize the subject.
ja: ユーザーが件名を編集できるようにするかどうか選択してください。

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Joined
ja: 登録日

en: Data
ja: データ

en: Will be filled with the time the invite was accepted upon registration.
ja: ユーザー登録で招待状が承認された日時を入力します。
