Invite (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: None
fr: Aucun(e)

en: Test
fr: Tester

en: Settings
fr: Paramètres

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Sender
fr: Expéditeur

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Role
fr: Rôle

en: Email subject
fr: Sujet du courriel

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Expired
fr: Expiré

en: Editable subject
fr: Sujet editable

en: Choose whether users should be able to customize the subject.
fr: Choisissez si les utilisateurs peuvent personnaliser le sujet.

en: Withdraw
fr: Retirer

en: Invite
fr: Inviter

en: Changed
fr: Modifié

en: Used
fr: Utilisé

en: Usage
fr: Utilisation

en: Machine name
fr: Nom système

en: Joined
fr: A rejoint

en: Resend
fr: Renvoyer

en: Data
fr: Données

en: About
fr: À propos

en: Withdrawn
fr: Retirée

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Use default settings
fr: Utiliser les paramètres par défaut

en: Invite Type
fr: Type d'invitation

en: Failed to send a message.
fr: Erreur lors de l'envoi du message.

en: Description about the invite type.
fr: Description du type d'invitation.

en: The invite type.
fr: Le type d'invitation.

en: Invitee
fr: Invité

en: Send Invitation
fr: Envoyer l'invitation

en: You couldn't invite yourself.
fr: Vous ne pouvez pas vous inviter vous-même.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Create @label invites
fr: Créer des invitations @label

en: Invitation status
fr: État de l'invitation
