Invite (8.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Description
pt: Descrição

en: None
pt: Nenhum

en: Test
pt: Teste

en: Settings
pt: Configurações

en: Created
pt: Criado

en: Active
pt: Ativo

en: Sender
pt: Remetente

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Configuration
pt: Configurações

en: Role
pt: Papel

en: Expiration
pt: Expiração

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Expired
pt: Expirado

en: Withdraw
pt: Retirada

en: Invite
pt: Convidar

en: Changed
pt: Alterado

en: Used
pt: Usado

en: Usage
pt: Uso

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Joined
pt: Inscrito

en: Data
pt: Dados

en: About
pt: Sobre

en: Will be filled with the time the invite was accepted upon registration.
pt: Será preenchido com o tempo o convite foi aceito com base na inscrição.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
