Intersection Observer (2.0.2) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Title
id: Judul

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Confirm
id: Konfirmasikan

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Top
id: Atas

en: Filename
id: Nama berkas

en: Content type
id: Jenis konten

en: Created
id: Dibuat

en: Bottom
id: Dasar

en: Published
id: Dipublikasikan

en: File MIME type
id: Jenis MIME berkas

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Browse
id: Jelajahi

en: No results found.
id: Tidak ada hasil

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: Select
id: Pilih

en: Block description
id: Deskripsi blok

en: Grid
id: Kotakan

en: Offset
id: Letak

en: Block type
id: Jenis blok

en: Permanent
id: Permanen

en: Temporary
id: Sementara

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Media Library
id: Perpustakaan Media

en: Asc
id: Urutan turun
