Intersection Observer (8.x-1.6) - en to ru translation catalogue (48 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: Confirm
ru: Подтвердить

en: Reset
ru: Сбросить

en: edit
ru: изменить

en: Go to next page
ru: На следующую страницу

en: Top
ru: Вверху

en: Filename
ru: Имя файла

en: Content type
ru: Тип материала

en: Created
ru: Создано

en: Bottom
ru: Снизу

en: Published
ru: Опубликовано

en: File MIME type
ru: MIME тип файла

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Browse
ru: Обзор

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Apply
ru: Применить

en: Select
ru: Выбрать

en: Block description
ru: Описание блока

en: Grid
ru: Сетка

en: Offset
ru: Пропустить

en: Block type
ru: Тип блока

en: Button text
ru: Текст на кнопке

en: Upload images
ru: Загрузить изображения

en: Buttons position
ru: Расположение кнопок

en: Permanent
ru: Постоянный

en: Temporary
ru: Временный

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Pagination
ru: Нумерация страниц

en: 1 | @count
ru[0]: @count
ru[1]: @count
ru[2]: @count[2]

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Media Library
ru: Медиа Библиотека

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Load more
ru: Показать больше

en: Click to load
ru: Нажать для загрузки

en: @action, @count item | @action, @count items
ru[0]: @action, @count элемент
ru[1]: @action, @count элемента
ru[2]: @action, @count элементов

en: Entity browser
ru: Обозреватель сущностей

en: Select entities
ru: Выбрать сущности
