Intersection Observer (8.x-1.6-rc2) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: Confirm
it: Conferma

en: Reset
it: Ripristina

en: edit
it: modifica

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Top
it: In cima

en: Filename
it: Nome file

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Created
it: Creato

en: Bottom
it: In fondo

en: Published
it: Pubblicato

en: File MIME type
it: Tipo MIME del file

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authored on
it: Creato il

en: Browse
it: Naviga

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Select
it: Scegliere

en: Block description
it: Descrizione del blocco

en: Grid
it: Griglia

en: Offset
it: Scostamento

en: Block type
it: Tipo di blocco

en: Button text
it: Testo del bottone

en: Upload images
it: Carica immagini

en: Permanent
it: Permanente

en: Temporary
it: Temporaneo

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Pagination
it: Paginazione

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Master
it: Principale

en: Select entities
it: Seleziona entità
