IO Builder (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Cancel
id: Batal

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Save
id: Simpan

en: Move
id: Pindah

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Region
id: Wilayah

en: Component
id: Komponen

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Plugin settings
id: Pengaturan plugin

en: About
id: Tentang

en: Bundle
id: Bundel

en: Third party settings
id: Pengaturan komponen pihak ketiga

en: Default actions
id: Aksi bawaan

en: Target entity type
id: Tipe entity target

en: View or form mode machine name
id: Nama mesin dari mode tampilan atau formulir

en: Field widgets
id: Widget-widget isian

en: Field widget
id: Widget isian

en: Widget type machine name
id: Jenis widget pada nama mesin
