IO Builder (1.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Cancel
fa: لغو

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Field
fa: فیلد

en: Save
fa: ذخیره

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Region
fa: ناحیه

en: Component
fa: جزء

en: ID
fa: شناسه

en: Hidden
fa: پنهان

en: About
fa: درباره

en: Bundle
fa: بسته

en: Edit field
fa: ویرایش فیلد

en: Third party settings
fa: تنظیمات ثانویه

en: Target entity type
fa: نوع عنصر مرجع

en: View or form mode machine name
fa: نام ماشینی حالت نمایش یا فرم

en: Field widgets
fa: اجزا فیلد

en: Field widget
fa: وزن فیلد

en: Widget type machine name
fa: نام ماشینی نوع اجزا
