IO Builder (1.0.0) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Cancel
tr: İptal

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Field
tr: Alan

en: Save
tr: Kaydet

en: Move
tr: Taşı

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Region
tr: Bölge

en: Component
tr: Bileşen

en: Hidden
tr: Gizli

en: Plugin settings
tr: Eklenti ayarları

en: About
tr: Hakkında

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Edit field
tr: Alanı düzenle

en: Third party settings
tr: Üçüncü parti ayarları

en: Plugin for @title
tr: @title için eklenti

en: Default actions
tr: Varsayılan eylemler

en: Target entity type
tr: Hedef varlık tipi

en: View or form mode machine name
tr: Görünüm ya da form kipi makine adı

en: Field widgets
tr: Alan arayüz nesneleri

en: Field widget
tr: Alan arayüz nesnesi

en: Widget type machine name
tr: Arayüz nesnesi tipi makine adı
