IO Builder (1.1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Region
nl: Gebied

en: Component
nl: Besturingselement

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Plugin settings
nl: Instellingen voor plug-in

en: About
nl: Over

en: Bundle
nl: Bundel

en: Edit field
nl: Veld bewerken

en: Third party settings
nl: Instellingen van derden

en: Plugin for @title
nl: Plug-in voor @title

en: Default actions
nl: Standaardacties

en: Target entity type
nl: Doelentiteitstype

en: View or form mode machine name
nl: Machinenaam van weergave- of formuliermodus

en: Field widgets
nl: Veldwidgets

en: Field widget
nl: Veld-widget

en: Widget type machine name
nl: Systeemnaam widgettype

en: Unlink from library
nl: Ontkoppelen van bibliotheek

en: Promote to library
nl: Invoegen in bibliotheek

en: See the project page for more information.
nl: Zie voor meer informatie de projectpagina.
