IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Country
de: Land

en: Update
de: Aktualisieren

en: You are not authorized to access this page.
de: Sie haben keine Zugriffsberechtigung für diese Seite.

en: User
de: Benutzer

en: Access denied
de: Zugriff verweigert

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: Never
de: Nie

en: IP Address
de: IP-Adresse

en: Countries
de: Länder

en: Lookup
de: nachschlagen

en: Database updates
de: Datenbankaktualisierungen

en: User location
de: Benutzer Ort

en: Recent log messages
de: Aktuelle Protokollnachrichten

en: IP address to use for testing
de: Für Test zu verwendende IP-Adresse

en: Working...
de: In Arbeit...
