IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.6) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Country
pt: País

en: Update
pt: Atualizar

en: You are not authorized to access this page.
pt: Você não está autorizado a acessar esta página.

en: User
pt: Usuário

en: Access denied
pt: Acesso negado

en: Never
pt: Nunca

en: Location
pt: Localização

en: Details
pt: Detalhes

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Countries
pt: Países

en: Database updates
pt: Atualizações do banco de dados

en: Recent log messages
pt: Mensagens recentes do registro
