IP-based Determination of a Visitor's Country (8.x-1.7) - en to id translation catalogue (11 entries)

en: Country
id: Negara

en: Update
id: Perbarui

en: You are not authorized to access this page.
id: Anda tidak diotorisasi untuk mengakses halaman ini.

en: User
id: Pengguna

en: Access denied
id: Akses ditolak

en: Never
id: Tidak pernah

en: Location
id: Lokasi

en: Details
id: Rincian

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Database updates
id: Update database

en: Recent log messages
id: Pesan-pesan log terakhir
