Improve Paragraphs library items (1.0.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Type
it: Tipo

en: Reset
it: Ripristina

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: All
it: Tutti

en: Filter
it: Filtra

en: Browse
it: Naviga

en: Select
it: Scegliere

en: Offset
it: Scostamento

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale

en: Paragraphs
it: Paragrafi
