Islandora (2.0.0) - en to fi translation catalogue (78 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: yes
fi: kyllä

en: List
fi: Lista

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Action
fi: Toiminto

en: File
fi: Tiedosto

en: File path
fi: Tiedostopolku

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Password
fi: Salasana

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Display
fi: Näyttö

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Files
fi: Tiedostot

en: file
fi: tiedosto

en: no
fi: ei

en: Create
fi: Luo

en: All
fi: Kaikki

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Term
fi: Termi

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: node
fi: solmu

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Source
fi: Lähde

en: Reference
fi: Viittaus

en: or
fi: tai

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Apply
fi: Käytä

en: is
fi: on

en: Index
fi: Indeksi

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Usage
fi: Käyttö

en: About
fi: Tietoja

en: and
fi: ja

en: pixels
fi: pikseliä

en: Queue
fi: Jono

en: Bundles
fi: Paketit

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: File system
fi: Tiedostojärjestelmä

en: is not
fi: ei ole

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Taxonomy Term
fi: Luokittelutermi

en: Manage members
fi: Ylläpidä jäseniä

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Upload destination
fi: Tallennuskohde

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fi: Valitse mihin lopulliset tiedostot tallennetaan. Yksityinen tiedostojen tallentaminen on huomattavasti raskaampaa mutta tarjoaa mahdollisuuden rajata pääsyä tässä kentässä oleviin tiedostoihin.

en: Image style
fi: Kuvan tyyli

en: Manage media
fi: Hallitse mediaa

en: Add Media
fi: Lisää mediasisältöä

en: Add media
fi: Lisää mediatiedosto

en: Link image to
fi: Linkitä kuva

en: Entity Bundle
fi: Entiteettinippu

en: Master
fi: Isäntä

en: Field mappings
fi: Kenttien mappaukset

en: Media type
fi: Median tyyppi

en: No label
fi: Ei etikettiä

en: Node operations bulk form
fi: Solmujen bulkkitoimintojen lomake

en: REST export
fi: REST vienti

en: Processed @current out of @total. Estimated time: @estimate.
fi: Käsitelty @current / @total. Jäljelläoleva aika: @estimate.
