Islandora (2.12.0) - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: List
bn: তালিকা

en: File
bn: ফাইল

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: About
bn: সম্পর্কে
