Islandora (2.13.1) - en to ast translation catalogue (38 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Content
ast: Conteníu

en: yes
ast: Sí

en: List
ast: Llista

en: Actions
ast: Aiciones

en: File
ast: Ficheru

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: None
ast: Nengún

en: Password
ast: Clave

en: Weight
ast: Pesu

en: Name
ast: Nome

en: Field
ast: Campu

en: Label
ast: Etiqueta

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Format
ast: Formatu

en: Display
ast: Pantalla

en: User
ast: Usuariu

en: Content type
ast: Triba de conteníu

en: Files
ast: Ficheros

en: file
ast: ficheru

en: no
ast: non

en: Node
ast: Noyu

en: Create
ast: Crear

en: All
ast: Too

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Term ID
ast: ID del términu

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Plain text
ast: Testu planu

en: node
ast: noyu

en: Hidden
ast: Anubríu

en: File system
ast: Sistema de ficheros
