Islandora (2.13.2) - en to sl translation catalogue (40 entries)

en: Home
sl: Domov

en: Title
sl: Naslov

en: Delete
sl: Izbriši

en: Submit
sl: Pošlji

en: Content
sl: Vsebine

en: yes
sl: da

en: List
sl: Seznam

en: Actions
sl: Akcije

en: Action
sl: Akcija

en: File
sl: Datoteka

en: Search
sl: Išči

en: Reset
sl: Ponastavi

en: None
sl: Brez

en: Password
sl: Geslo

en: Weight
sl: Teža

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Label
sl: Oznaka

en: Default
sl: Privzeto

en: Update
sl: Posodobitev

en: Format
sl: Oblika

en: Display
sl: Prikaz

en: User
sl: Uporabnik

en: Content type
sl: Tip vsebine

en: file
sl: datoteka

en: Node
sl: Vozlišče

en: All
sl: Vsi

en: Block
sl: Blok

en: Page
sl: Stran

en: Term ID
sl: ID izraza

en: Width
sl: Širina

en: Height
sl: Višina

en: Plain text
sl: Golo besedilo

en: node
sl: vozlišče

en: Hidden
sl: Skrito

en: is
sl: je

en: Index
sl: Indeks

en: About
sl: O modulu

en: and
sl: in

en: File system
sl: Datotečni sistem
