Islandora (2.13.3) - en to mr translation catalogue (32 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Content
mr: साहित्य

en: yes
mr: हो

en: List
mr: यादी

en: Actions
mr: कृती

en: Action
mr: कृती

en: File
mr: फाईल

en: File path
mr: फाईल पथ

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Format
mr: रचना

en: Display
mr: दाखवा

en: User
mr: सदस्य

en: Files
mr: फाईल्स

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार
