Islandora (2.14.1) - en to ml translation catalogue (27 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Content
ml: ഉള്ളടക്കം

en: yes
ml: അതെ

en: List
ml: പട്ടിക

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Action
ml: പ്രവര്‍ത്തി

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: None
ml: ഇല്ല

en: Password
ml: പ്രവേശന വാക്ക്

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Name
ml: പേര്

en: Field
ml: ഫീൽഡ്

en: Label
ml: അടയാളം

en: URL
ml: യു.ആർ.എൽ

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ

en: User
ml: ഉപയോക്താവ്

en: file
ml: ഫയൽ

en: Node
ml: നോഡ്

en: Block
ml: ബ്ലോക്ക്

en: is
ml: ആകുന്നു

en: and
ml: കൂടാതെ

en: MIME type
ml: MIME തരം

en: File system
ml: ഫയൽ സിസ്റ്റം
