Islandora (2.14.2) - en to bo translation catalogue (71 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Content
bo: ནང་དོན

en: yes
bo: ཡིན

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: File path
bo: ཡིག་ཆའི་འགྲོ་ལམ།

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: None
bo: མེད།

en: Password
bo: གསང་གྲངས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Name
bo: མིང

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Visible
bo: མཐོང་རུང་བ

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Files
bo: ཡིག་ཆ

en: file
bo: ཡིག་ཆ

en: no
bo: མིན

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: All
bo: ཡོངས

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Term ID
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Advanced
bo: མཐོ་རིམ

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: Height
bo: མཐོ་ཚད

en: Thumbnail
bo: བསྡུས་རིས།

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: Plain text
bo: ཡིག་རྐྱང

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Source
bo: ཁུངས

en: or
bo: ཡང་ན

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: is
bo: དེ་ཆེད་དུ།

en: Index
bo: དཀར་ཆག

en: Grid
bo: དྲ་མིག

en: Usage
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Local
bo: རང་ཁུལ

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: and
bo: དང་

en: pixels
bo: བརྙན་རྒྱུ

en: Bundles
bo: སྡེབ

en: MIME type
bo: MIMEརིགས

en: File system
bo: ཡིག་ཆའི་མ་ལག

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Taxonomy Term
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད

en: Upload destination
bo: ཡར་སྤྲོད་ཀྱི་གནས་ཡུལ

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
bo: མཐའ་མཇུག་གི་ཡིག་ཆ་གང་དུ་ཉར་དགོས་པར་གདམ་དགོས། སྒེར་དང་སྤྱི་སྤྱོད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་གསོག་འཇོག་བསྡུར་ན་སྒེར་གྱི་གསོག་འཇོག་ལ་འགྲོ་སོང་ཆེ། ཡིནའང་གནས་ཁོངས་འདིའི་ཡིག་ཆའི་བེད་སྤྱོད་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་ཐུབ།

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Entity Bundle
bo: དངོས་གཞི་Bundle

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན
