Islandora (2.15.0) - en to ne translation catalogue (35 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: yes
ne: हो

en: List
ne: सूचि

en: Actions
ne: कार्यहरू

en: File
ne: फ़ाइल

en: Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Password
ne: पासवर्ड

en: Weight
ne: वजन

en: Label
ne: लेबल

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Update
ne: अपडेट

en: URL
ne: यूआरएल

en: Visible
ne: दृश्यात्मक

en: Display
ne: प्रदर्शन

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: file
ne: फ़ाइल

en: no
ne: हैन

en: Node
ne: नोड

en: Create
ne: सिर्जना

en: Advanced
ne: बिस्तृत

en: Width
ne: चौडाई

en: Height
ne: उचाई

en: Media
ne: मिडिया

en: node
ne: नोड

en: Hidden
ne: लुकेको

en: Source
ne: स्रोत

en: is
ne: छ

en: Index
ne: सूची

en: About
ne: बारेमा

en: and
ne: र
