Islandora (2.16.2) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Content
is: Innihald

en: yes
is: já

en: List
is: Listi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Action
is: Aðgerð

en: File
is: Skrá

en: File path
is: Skráarslóð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Password
is: Lykilorð

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Format
is: Stílsnið

en: URL
is: vefslóð

en: Visible
is: Sýnilegt

en: Display
is: Sýna

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Files
is: Skrár

en: file
is: skrá

en: no
is: nei

en: Node
is: Nóða

en: Create
is: Stofna

en: All
is: Allt

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Term
is: Hugtak

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Width
is: Breidd

en: Height
is: Hæð

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Hidden
is: Falið

en: or
is: eða

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Apply
is: Virkja

en: is
is: er

en: Grid
is: Grind

en: About
is: Um

en: and
is: og

en: File system
is: Skráakerfi

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Add media
is: Bæta við margmiðlunarefni

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis
