Islandora (2.16.2) - en to oc translation catalogue (65 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Content
oc: Contengut

en: yes
oc: òc

en: List
oc: Listar

en: Actions
oc: Accions

en: Action
oc: Accion

en: File
oc: Fichièr

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Display
oc: Afichatge

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Files
oc: Fichièrs

en: file
oc: fichièr

en: no
oc: non

en: Node
oc: Nosèl

en: Create
oc: Crear

en: All
oc: Tot

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Term
oc: Tèrme

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Advanced
oc: Avançat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Media
oc: Mèdia

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: node
oc: nosèl

en: Sort by
oc: Triar per

en: Hidden
oc: Amagat

en: Source
oc: Font

en: or
oc: o

en: Changed
oc: Modificat

en: Content Type
oc: Tipe de contengut

en: Apply
oc: Aplicar

en: is
oc: es

en: Index
oc: Indèx

en: Grid
oc: Grasilha

en: Usage
oc: Utilizacion

en: Local
oc: Locale

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: and
oc: et

en: pixels
oc: pixèls

en: Bundles
oc: Paquets

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: File system
oc: Sistèma de fichièrs

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Taxonomy Term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: Entity Bundle
oc: Paquet d'Entitat

en: Master
oc: Maître
