Islandora (2.4.1) - en to cy translation catalogue (47 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Content
cy: Cynnwys

en: yes
cy: ie

en: List
cy: Rhestr

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: File
cy: Ffeil

en: File path
cy: Llwybr ffeil

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: None
cy: Dim

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Field
cy: Maes

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Visible
cy: Gweledig

en: Display
cy: Dangos

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Files
cy: Ffeiliau

en: file
cy: ffeil

en: no
cy: na

en: Node
cy: Nod

en: Create
cy: Creu

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Term ID
cy: ID Term

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: node
cy: nod

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: or
cy: neu

en: Apply
cy: Ceisio

en: is
cy: yn

en: Offset
cy: Ongli

en: and
cy: ac

en: File system
cy: System ffeil

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
