Islandora (2.4.1) - en to eo translation catalogue (39 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Title
eo: Titolo

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Content
eo: Enhavo

en: List
eo: Listo

en: Actions
eo: Agoj

en: Action
eo: Ago

en: File
eo: Dosiero

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Password
eo: Pasvorto

en: Weight
eo: Pezo

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: User
eo: Uzanto

en: Files
eo: Dosieroj

en: file
eo: dosiero

en: Node
eo: Nodo

en: Create
eo: Kreu

en: All
eo: Ĉiuj

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Desc
eo: malkreske

en: node
eo: nodo

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Apply
eo: Apliku

en: is
eo: estas

en: Index
eo: Indekso

en: and
eo: kaj

en: MIME type
eo: MIME-tipo

en: File system
eo: Dosier-sistemo

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Asc
eo: kreske
