Islandora (8.x-1.0) - en to el translation catalogue (48 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: File
el: Αρχείο

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Image
el: Εικόνα

en: Name
el: Όνομα

en: Update
el: Ενημέρωση

en: file
el: αρχείο

en: Node
el: Κόμβος

en: Create
el: Δημιουργία

en: All
el: Όλες

en: Block
el: Μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: File size
el: Μέγεθος αρχείου

en: Term
el: Όρος

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Desc
el: Φθί

en: node
el: κόμβος

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Source
el: Πηγή

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Index
el: Ευρετήριο

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: About
el: Περί

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: File system
el: Σύστημα αρχείων

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Taxonomy Term
el: Όρος ταξινόμησης

en: Image style
el: Στυλ εικόνας

en: Link image to
el: Σύνδεσμος εικόνας στο

en: Asc
el: Αύξ

en: Image field display format settings
el: Ρυθμίσεις μορφοποίησης εμφάνισης για πεδίο εικόνας

en: Add a new @entity_type.
el: Προσθέστε ένα νέο @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
el: Δεν υπάρχει ακόμη @entity_type. @add_link
