Islandora (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (35 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Actions
hr: Akcije

en: Action
hr: Akcija

en: On
hr: Uključi

en: File
hr: Datoteka

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: Reset
hr: Poništi

en: Image
hr: Slika

en: Name
hr: Naziv

en: Update
hr: Osvježi

en: file
hr: datoteka

en: Create
hr: Stvori

en: All
hr: Svi

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: Term
hr: Pojam

en: Authored by
hr: Autor

en: Width
hr: Širina

en: Height
hr: Visina

en: Media
hr: Mediji

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Source
hr: Izvor

en: Apply
hr: Primjeni

en: About
hr: Opis

en: MIME type
hr: MIME vrsta

en: File system
hr: Sustav datoteka

en: Image style
hr: Stil slike

en: Link image to
hr: Poveži sliku s

en: Asc
hr: Uzlazno
