Islandora (8.x-1.0) - en to sv translation catalogue (61 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Delete
sv: Radera

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Action
sv: Åtgärd

en: On
sv: På

en: File
sv: Fil

en: File path
sv: Filsökväg

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Name
sv: Namn

en: Update
sv: Uppdatera

en: Audio
sv: Ljud

en: file
sv: fil

en: Node
sv: Nod

en: Create
sv: Skapa

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: Off
sv: Av

en: Published
sv: Publicerad

en: URL alias
sv: URL-alias

en: File size
sv: Filstorlek

en: Authored by
sv: Författad av

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Desc
sv: Fallande

en: Members
sv: Medlemmar

en: node
sv: nod

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Source
sv: Källa

en: Changed
sv: Ändrad

en: Apply
sv: Applicera

en: Index
sv: Förteckning

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Offset
sv: Kompensera

en: About
sv: Om

en: Queue
sv: Kö

en: Bundles
sv: Paket

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: File system
sv: Filsystem

en: Video file
sv: Videofil

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Queue name
sv: Könamn

en: Taxonomy Term
sv: Taxonomiterm

en: Add member
sv: Lägg till medlem

en: Operations links
sv: Länkar till funktioner

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Add media
sv: Lägg till media

en: Link image to
sv: Länka bild till

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Delete media
sv: Radera media

en: Add a new @entity_type.
sv: Lägg till en ny @entity_type.

en: There is no @entity_type yet. @add_link
sv: Det finns ingen @entity_type än. @add_link

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: A locally hosted audio file.
sv: En lokalt lagrad ljudfil.

en: A locally hosted video file.
sv: En lokalt lagrad videofil.
