Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (31 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Subject
cs: Předmět

en: Description
cs: Popis

en: On
cs: Zapnuto

en: Date
cs: Datum

en: Search
cs: Hledat

en: Teaser
cs: Úvodník

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Menu link
cs: Položka menu

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Binary
cs: Binární

en: Changed
cs: Změněno

en: Apply
cs: Použít

en: Identifier
cs: Identifikátor

en: Offset
cs: Posun

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: The time that the node was last edited.
cs: Čas, kdy byl uzel naposledy upraven.

en: The username of the content author.
cs: Uživatelské jméno autora obsahu.
