Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to el translation catalogue (31 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Subject
el: Θέμα

en: Description
el: Περιγραφή

en: On
el: Ανοικτό

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: All
el: Όλες

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Desc
el: Φθί

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Binary
el: Δυαδικό

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Identifier
el: Αναγνωριστικό

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Asc
el: Αύξ

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.
