Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to he translation catalogue (33 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Subject
he: נושא

en: Description
he: תיאור

en: On
he: פעיל

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Teaser
he: תקציר

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Desc
he: יורד

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Authored on
he: בתאריך

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Binary
he: בינארי

en: Changed
he: השתנה

en: Apply
he: החל

en: Identifier
he: מזהה

en: Offset
he: היסט

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Fulltext search
he: חיפוש טקסט מלא

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.
