Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: On
hi: चालू

en: Date
hi: तारीख

en: Search
hi: खोज

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Teaser
hi: टीज़र

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Menu link
hi: मेनू लिंक

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: URL alias
hi: यूआरएल उपनाम

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Date Created
hi: निर्माण तारीख

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Binary
hi: बाइनरी

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Identifier
hi: पहचान

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
