Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Title
id: Judul

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: On
id: Pada

en: Date
id: Tanggal

en: Search
id: Pencarian

en: Teaser
id: Ringkasan

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Menu link
id: Tautan Menu

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Sticky at top of lists
id: Lekatkan di atas daftar

en: URL alias
id: Alias URL

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Binary
id: Biner

en: Changed
id: Berubah

en: Apply
id: Terapkan

en: Identifier
id: Pengenal

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: The time that the node was last edited.
id: Waktu terakhir kali node diedit.

en: The username of the content author.
id: Nama pengguna dari penulis konten.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
id: Tautan menu yang dihitung untuk node (hanya tersedia selama penyimpanan node).
