Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to lt translation catalogue (27 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Subject
lt: Tema

en: Description
lt: Aprašymas

en: On
lt: Įjungta

en: Date
lt: Data

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Teaser
lt: Įžanga

en: All
lt: Visi

en: Page
lt: Puslapis

en: Off
lt: Išjungta

en: Menu link
lt: Meniu nuoroda

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Promoted to front page
lt: Iškeltas į pagrindinį puslapį

en: Sticky at top of lists
lt: Prikabintas puslapio viršuje

en: URL alias
lt: URL pervadinimas

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Model
lt: Modelis

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: ‹ previous
lt: ‹ ankstesnis

en: next ›
lt: kitas  ›

en: Changed
lt: Pakeista

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: The username of the content author.
lt: Nario vardas kuris sukūrė turinį.
