Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (36 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Subject
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: On
pl: Włączony

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Teaser
pl: Skrót

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Published
pl: Opublikowane

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: URL alias
pl: Alias URL

en: Authored by
pl: Autor

en: Date Created
pl: Data utworzenia

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authored on
pl: Data dodania

en: ‹ previous
pl: ‹ poprzednia

en: next ›
pl: następna ›

en: Binary
pl: Binarny

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Identifier
pl: Identyfikator

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Fulltext search
pl: Wyszukiwanie pełnotekstowe

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: The time that the node was created.
pl: Data utworzenia węzła.

en: The time that the node was last edited.
pl: Data ostatniej edycji węzła.

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.
