Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Subject
ru: Тема

en: Description
ru: Описание

en: On
ru: Вкл

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: Teaser
ru: Анонс

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Menu link
ru: Ссылка меню

en: Published
ru: Опубликовано

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Sticky at top of lists
ru: Закреплять вверху списков

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Authored by
ru: Автор

en: Date Created
ru: Дата создания

en: Model
ru: Модель

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Access Control
ru: Контроль доступа

en: Binary
ru: Двоичный

en: Changed
ru: Изменение

en: Apply
ru: Применить

en: Identifier
ru: Идентификатор

en: Offset
ru: Пропустить

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Rights
ru: Права на материал

en: Fulltext search
ru: Поиск по тексту

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: The time that the node was created.
ru: Время создания материала.

en: The time that the node was last edited.
ru: Время последнего редактирования материала.

en: The username of the content author.
ru: Имя пользователя автора содержимого.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
ru: Вычисленная ссылка на меню для материала (доступна только во время сохранения материала).
