Islandora Defaults (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (44 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Subject
uk: Тема

en: Description
uk: Опис

en: On
uk: Увімкнено

en: Date
uk: Дата

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Teaser
uk: Анонс

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Menu link
uk: Посилання меню

en: Published
uk: Опубліковано

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: Authored by
uk: Автор

en: Date Created
uk: Дата створення

en: Model
uk: Модель

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Access Control
uk: Контроль доступу

en: Binary
uk: Двійковий

en: Changed
uk: Змінено

en: Apply
uk: Застосувати

en: Identifier
uk: Ідентифікатор

en: Offset
uk: Зміщення

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Extent
uk: Розмір

en: Rights
uk: Права

en: Fulltext search
uk: Повнотекстовий пошук

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: The time that the node was created.
uk: Час створення матеріалу.

en: The time that the node was last edited.
uk: Час останнього редагування матеріалу.

en: Search Content
uk: Пошук вмісту

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: Alternative Title
uk: Альтернативний заголовок.

en: Date Issued
uk: Дата випуску

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
uk: Обчислене посилання меню для матеріала (доступно лише під час збереження матеріала).
