ISORegistry (8.x-2.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Title
de: Titel

en: Submit
de: Absenden

en: On
de: An

en: Size
de: Größe

en: Preview
de: Vorschau

en: Attachment
de: Anhang

en: Off
de: Aus

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: URL alias
de: URL-Alias

en: Redirect
de: Umleiten

en: Examples
de: Beispiele

en: German
de: Deutsch

en: Created on
de: Erstellt am

en: The time that the group was created.
de: Erstellungszeitpunkt der Gruppe

en: Changed on
de: Geändert am

en: Group creator
de: Gruppeninitiator

en: The username of the group creator.
de: Der Benutzername des Gruppeninitiators.

en: The time that the group was last edited.
de: Der Zeitpunkt, an dem die Gruppe zuletzt bearbeitet wurde.

en: Group content creator
de: Gruppeninhaltsautor

en: The username of the group content creator.
de: Der Benutzername des Gruppeninitiators.

en: The time that the group content was created.
de: Der Zeitpunkt an dem der Gruppeninhalt erstellt wurde.

en: The time that the group content was last edited.
de: Der Zeitpunkt zu dem der Gruppeninhalt zuletzt bearbeitet wurde.
