Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to cs translation catalogue (33 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Language
cs: Jazyk

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: View
cs: Zobrazit

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Media
cs: Média

en: Details
cs: Detaily

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Preview image
cs: Náhled obrázku

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Upload destination
cs: Cíl nahrávání

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
cs: Vyberte kde má být finální úložiště souborů. Uložiště soukromých souborů má mnohem vyšší režii než uložiště veřejných souborů, ale umožňuje omezovat přístup k souborům tohoto pole.

en: View mode
cs: Režim zobrazení

en: Storage settings
cs: Nastavení úložiště

en: Set as current revision
cs: Označit jako aktuální revizi
