Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: View
id: Lihat

en: Revisions
id: Revisi

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Details
id: Rincian

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Revert
id: Kembali

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Preview image
id: Gambar pratinjau

en: label
id: etiket

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Upload destination
id: Tujuan unggahan

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
id: Pilih tempat berkas terakhir harus disimpan. Penyimpanan berkas pribadi memiliki overhead yang jauh lebih besar daripada berkas publik, namun memungkinkan akses terbatas ke berkas dalam bidang ini.

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
id: Apakah Anda yakin ingin mengembalikan terjemahan @language ke revisi dari %revision-date?

en: Revert content shared among translations
id: Mengembalikan konten yang dibagikan di antara terjemahan

en: Set as current revision
id: Tetapkan sebagai revisi saat ini
