Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: Revisions
it: Revisioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Details
it: Dettagli

en: Configuration
it: Configurazione

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Authored on
it: Creato il

en: Revert
it: Ripristina

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Preview image
it: Anteprima immagine

en: label
it: etichetta

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Upload destination
it: Destinazione file caricati

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
it: Seleziona dove i file dovranno essere memorizzati. I file privati hanno un costo di gestione maggiore ma permettono l'accesso limitato ai file memorizzati in questo campo.

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Storage settings
it: Impostazioni archiviazione

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni
