Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (38 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Language
ja: 言語

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Media
ja: メディア

en: Details
ja: 詳細

en: Id
ja: ID

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Revert
ja: 戻す

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Preview image
ja: 画像をプレビュー

en: label
ja: ラベル

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Upload destination
ja: アップロード先

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
ja: ファイルが最終的に保存される場所を選択する。プライベートファイル保存は、パブリック保存に比べてはるかに大きなオーバーヘッドがありますが、このフィールド内ファイルへのアクセス制限を行うことができます。

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Image Style
ja: イメージスタイル

en: Storage settings
ja: ストレージ設定

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す

en: Set as current revision
ja: 現在のリビジョンに設定
