Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (32 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Id
nl: ID

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Preview image
nl: Voorbeeldweergave

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Upload destination
nl: Uploadbestemming

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
nl: Selecteer waar de uiteindelijke bestanden moeten worden opgeslagen. Afgeschermde bestandsopslag geeft aanmerkelijk meer overhead dan openbare bestandsopslag, maar maakt selectieve toegang tot bestanden in dit veld mogelijk.

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Image Style
nl: Afbeeldingsstijl

en: Storage settings
nl: Opslaginstellingen

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de vertaling in het @language wilt terugzetten naar de versie van %revision-date?

en: Revert content shared among translations
nl: Inhoud terugzetten die gedeeld wordt tussen vertalingen

en: Set as current revision
nl: Als huidige revisie instellen

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used. Some also impact the way that data is stored and cannot be changed once data has been created.
nl: Deze instellingen gelden overal waar het veld %field wordt gebruikt. Sommige instellingen hebben ook invloed op de manier waarop gegevens worden opgeslagen en kunnen niet worden veranderd als ze eenmaal zijn aangemaakt.
