Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (28 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: Language
oc: Lenga

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Media
oc: Mèdia

en: Details
oc: Detalhs

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Revert
oc: Restablir

en: Changed
oc: Modificat

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Upload destination
oc: Destinacion dels mandadisses

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
oc: Seleccionatz ont volètz emmagazinar los fichièrs finals. L'emmagazinament de fichièrs privats a una sobrecàrrega significant respecte los fichièrs public, mas permet l'accès restringit als fichièrs d'aqueste camp.

en: Renderer
oc: Motor de rendu

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
