Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (36 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Language
pl: Język

en: Enabled
pl: Włączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Details
pl: Szczegóły

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Preview image
pl: Podgląd obrazu

en: label
pl: etykieta

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Upload destination
pl: Miejsce przechowywania wysłanych plików

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
pl: Wybór miejsca, w którym zostaną umieszczone docelowo pliki. Pliki prywatne powodują większe obciążenie systemu, ale pozwalają na skuteczną ochronę przed niepowołanym dostępem.

en: Renderer
pl: Silnik renderujący

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: View Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Storage settings
pl: Ustawienia przechowywania

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Set as current revision
pl: Ustaw jako bieżącą wersję
