Image Style Preview Image Manager (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Media
fa: رسانه

en: Details
fa: جزئیات

en: Id
fa: هویت

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Upload destination
fa: مقصد بارگذاری

en: Select where the final files should be stored. Private file storage has significantly more overhead than public files, but allows restricted access to files within this field.
fa: محلی‌ که فایل‌های نهایی بایستی ذخیره شوند را انتخاب کنید. ذخیره فایل خصوصی هزینه بیشتری از فایل‌های عمومی دارند، اما اجازه دسترسی محدود به فایل‌ها از میان این رشته را می‌دهد.

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: Storage settings
fa: تنظیمات ذخیره سازی
