Issuu viewer (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Custom
pt: Personalizado

en: Height
pt: Altura

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O tamanho máximo do campo em caracteres.

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não pode ser maior que @max caracteres.
